Jei pasiryžote būsto remontui

Jei pasiryžote būsto remontui

Apie būsto remontą galima būtų rašyti daug. Pasiryžti remontui nėra lengva. Keletas patarimų, kurie palengvins apsisprendimą:

– Remontuokite tai, kas labiausiai pakels jūsų būsto vertę.
Kiekvienas būstas turi trūkumų. Įsivaizduokite, kad norėtumėte jį parduoti. Kas labiausiai kristų į akis? Kas labiausiai menkina jo vertę? Pradėkite nuo to, kas kels vertę. Galbūt tik virtualiai, nes remontuojate sau, bet pasiryžti remontuoti bus lengviau.

– Nesupainiokit sezonų.
Didelė rizika pradėti šildymo elementų remontą rudenį. Išorės darbus atlikti labai sudėtinga per lietų ar sningant. Jei nėra šildymo, vidaus darbai žiemą eisis labai lėtai arba brangiai.

– Ar pasitikite savimi, ar samdysitės profesionalus.
Jei remontas nesudėtingas, galima jį atlikti ir pačiam. Ypač dabar, kai daug įmonių nuomoja profesionalius įrankius. O jų tikrai prireiks norint darbus atlikti kokybiškai.
Nėra gėda prisipažinti, kad ne viską pats gali atlikti. Kartais greičiau ir pigiau bus patikėti remontą profesionalams, nei perdaryti nekokybišką darbą.
Vis dėlto, jei imatės projektą įgyvendinti patys, perskaitykite straipsnių ar knygų apie būsimą darbą. Tėvelių patarimai gerai, bet jų žinios yra, švelniai tariant, iš praėjusio amžiaus.

– Raskite, kas jus įkvėptų.
Pinterest, Houzz tik keletas resursų internete, kur galite rasti tikrai puikių įgyvendintų pavyzdžių.

– Įrankiai.
Kažkokių įrankių turime visi. Bet jie labai skiriasi nuo įrankių, kuriuos naudoja profesionalai.
Namuose laikau įrankių komplektą iš IKEA. Jie stebėtinai kokybiški. Visus kitus galima nuomotis iš profesionalų. Patikėkit, gręžti su senelio grąžtu ir tikrai geru grąžtu yra didžiulis skirtumas.
Negalime pamiršti ir priemonių (varžtų, laidų, klijų, dažų) kokybės. Čia jau prasideda remonto tamsioji pusė. Priemonių kainos gali skirtis kelis kartus, o kokybę įvertinti labai sunku. Skaitykite ir klauskite.

– Pinigai ir laikas.
Juokaujama, kad nuo pradinio plano arba laikas, arba pinigai bus padvigubėję. Bet juoko čia mažai. Dar nei vienas remontas nesibaigė laiku ar pagal patvirtintą sąmatą. Turėkite tai galvoje planuodami.

– Tinkama įmonė/asmuo remontui
Čia visada yra loterijos elementas.
Patikimiausias šaltinis – draugų, kaimynų, pažįstamų rekomendacijos. Klauskite nuomonės, patarimų, gerų ir blogų atsiliepimų.
Patikrinkite internete atsiliepimus. Atsiminkite – blogi atsiliepimai visada atsiranda internete, o geri kartais būna nutylimi.
Geras patikimumo indikatorius – įrankiai, kuriuos naudoja samdomi žmonės. Jei įmonė/asmuo investuoja į profesionalius įrankius, tikėtina, kad darbas bus atliktas kokybiškiau.

– Taupykite protingai.
Taupymas kiekvienam varžteliui gali baigtis nerviniu išsekimu. Sveiką protą reiktų išlaikyti ir nepasiduoti pirmam įspūdžiui ar pasiūlymui. Bet lakstymas po penkiolika parduotuvių nebūtinai jums leis daug sutaupyti.

– Turėkite planą
Čia yra sunkiausia dalis. Turėti aiškų planą yra labai sudėtinga. Dažniausiai planas griūna po pirmo užsakymo. Dažnai negali nusipirkti reikiamų priemonių tiesiog atėjęs į parduotuvę. Jei reikia baldų galit įstrigti ir ilgam. Pasiruoškite itin detalų sąrašą darbų. Aptarkite su tiekėjais, remontininkais galimus terminus. Tai atlikti labai svarbu.

– Turėkite, kur sudėti buto daiktus.
Darbas, kai daiktai neišvežti iš buto, reiškia dideles bėdas. Arba apsikrausite neremontuojamus kambarius taip, kad negalėsite patys gyventi, arba kiekvieną kartą reikės perstatyti spintą į kitą vietą. O tai yra labai nesaugu ir nepatogu. Kiekvienas daikto pajudinimas gresia jo sugadinimu.

Paprasčiausia – išvežkite remonto laikui daiktus į Sandėliukų centrą. Čia jie bus saugūs. O jums bus lengva veikti viduje.

house-disaster-002