Daiktai, kurių nereikėtų sandėliuoti garažuose
Portalo eBay apklausos duomenimis (2020, https://www.dailymail.co.uk/femail/article-8354821/Average-UK-home-sitting-2-600-worth-unwanted-items.html), Jungtinėje Karalystėje vienas namų ūkis sandėliuoja daiktų už 2000 Eur, kurie daugiau nebeišvysta dienos šviesos. Daiktų, kurie tiesiog sukrauti garažuose vertė apie 400 Eur.
63% britų pripažįsta, kad namuose ir garaže yra pilna įvairiausių žaislų, stovyklavimo įrangos ir įrankių, kurie nenaudojami ištisais metais.
Artėjant rudens sezonui, vertėtų dar kartą peržiūrėti, kurių daiktų tikrai reikia ir ar jie laikomi tinkamoje vietoje.
Norint kad daiktai, esantys garažuose veiktų efektingai, nesugestų ir nepradėtų rūdyti – ištisus metus reikia reguliuoti garažo temperatūros ir drėgmės santykį.
Keletas patarimų, kokių daiktų, idealiu atveju, neturėtumėte palikti garaže.
Dažai
Garaže visuomet saugojame ir turime pasilikę keletą praimtų dažų dėžučių. Tačiau tai nėra tinkama vieta juos laikyti. Jei dažų dėžutes laikote garaže ant betoninių grindų, dažai greitu laiku praras savo savybes – dėl aukštos temperatūros vasarą ir šalčio žiemos laikotarpiu. Todėl vertėtų juos sandėliuoti lentynose. Dažai nepraras savo savybių jei juos laikysite šaltai sausoje aplinkoje ir niekada neleisite sušalti.
Baldai iš medžio
Jei neturite kito pasirinkimo ir baldus sandėliuojate garaže, pasirūpinkite, kad jie nebūtų palikti šaltame ir drėgname garaže. Medis ir dirbiniai iš medžio pakankamai greitai sureaguoja į drėgmės pokyčius. Pasikeitus drėgmės santykiui garaže, medžio plokštės gali išbrinkti arba perdžiūti. Dėl to, gali atsirasti įvairių įtrūkimų medyje, kurių galbūt nepavyks pašalinti. Sandėliuokite baldus iš medžio patalpoje su pastovia temperatūra, pvz. palėpėje. Tačiau jei baldai sukrauti garaže, įsitikinkite ar jie uždengti ir apsaugoti nuo aplinkos poveikio. Tačiau ir tai neapsaugos nuo galimų dėmių ar lako kokybės išsaugojimo.
Bet kokios rūšies maistas
Galbūt tai gali pasirodyti nelogiška, bet jūs neturėtumėte sandėliuoti maisto garažuose. Nebent, norite privilioti peles ir kitus kenkėjus. Tai liečia ir konservuotus gaminius. Temperatūrų pokyčiai bei šaltis žiemos metu tikėtina pakeis laikomų produktų skonį ir savybes.
Knygos
Panašiai kaip ir su baldais iš medžio, taip ir su knygomis – drėgmės svyravimai gali popieriaus lapus susukti ir deformuoti. Tas pats pasakytina ir apie žurnalus, nuotraukų albumus ir kitus dokumentus. Dėl drėgmė ir jos pokyčių gali atsirasti pelėsis, o popierius ypač linkęs greitai pelyti jei drėgmės kiekis per didelis ir knygos laikomos netinkamomis sąlygomis. Taigi, knygas ir kitus leidinius, pagamintus iš popieriaus geriau garažuose nelaikyti.
Elektronika
Jei jūs laikote senus DVD grotuvus, žaidimų consoles, televizorius ar kompiuterius, nes ketinate juos parduoti, įvertinkite tai, kad jų savybės taip pat gali pakisti dėl temperatūrų svyravimo. Elektronika ypač jautri ir lengvai pažeidžiama jei susidaro vandens kondensatas, nes vanduo gali patekti į laidus ir kitus jautrius paviršius bei sukelti elektros iškrovą bei sukelti rimtą pavojų. Pirmiausia rūpinkitės savo saugumu.
Dujų balionai skirti kepsninėms ar šildytuvams
Dujų balionai, kuriuos naudojate savo kepsninėms ar šildytuvams, turėtų būti sandėliuojami vietose su gera ventiliacija. Patalpinti balionus garaže yra didelė rizika, užvedus automobilį garai gali užsidegti. Be to, jei iš dujų baliono nutekės propano dujos, gali įvykti mirtinas sprogimas – ypač jei tai vyksta ankštoje patalpoje tokioje kaip garažas.
Šaldytuvai
Šaldytuvas ar šaldiklis, laikomas garaže, kuriame nereguliuojama temperatūra, greičiausiai sunaudos daugiau energijos (padidės kaštai), kad maistas būtų tinkamai išlaikytas.
Džiovyklės
Jei džiovyklės laikomos garaže, žema temperatūra gali paveikti jų kondensatorius ir sugesti. Todėl jų laikyti garaže negalima. Teoriškai, kambario temperatūra turėtų būti aukštesnė nei 5°C. Jei ji yra žemesnė, vanduo kondensatoriaus inde pradeda kondensuotis ant kitų šaltų paviršių. Vadinasi, išdžiovinti skalbiniai vėl bus drėgni ir šilti.
Kai kurie naujausi elektroniniai džiovintuvai gali net parodyti gedimą ir nustoti veikti, jei kambario temperatūra yra per žema. Vėdinamosios džiovyklės dažniausiai veikia esant žemai temperatūrai, tačiau pirmiausia patikrinkite instrukcijas dėl jų laikymo sąlygų.
Skalbimo mašinos
Jos gali būti sandėliuojamos garažuose, bet tam reikia priežiūros. Įvertinkite, kad gali kilti problemų dėl kondensato atsiradimo, dėl plovimo metu susidarančių šilumos ir garų. Kondensatas gali susidaryti ant sienų ir langų bei šalo metalo paviršiaus. Pagal blogiausią scenarijų tai gali sugadinti motorą, atsirasti pelėsis ar pradės rūdyti. Įsitikinkite, kad garaže yra gera ventiliacija. Patikrinkite vandentiekį ir kanalizaciją, kad įsitikintumėte ar vanduo nuteka į reikiamą vietą. Kaip ir kitiems prietaisams, skalbimo mašinoms gali pakenkti temperatūros svyravimai, gali perkaisti ar užšalti vamzdžiai.
Šaldikliai
Elkitės atsargiai su šaldikliais garaže kaip ir su plovimo mašinomis. Visi šaldikliai turi temperatūrų klasių reitingus, kurie nurodo kurioje temperatūroje jie veikia geriausiai. Perskaitykite naudojimosi instrukcijas. Dauguma šaldiklių efektyviausiai dirba esant temperatūrai nuo 10°C iki 32°C, kiti 16-32°C; 16-38°C; 16-43°C.
Jei turite daiktų, kurie skirti pardavimui ar naudojami ypač retai – pasinaudokite Sandėliukų centro paslaugomis.
Čia visuomet palaikomas tinkamas temperatūros ir drėgmės balansas, sumontuota efektyvi vėdinimo sistema bei kas mėnesį vykdoma patikra nuo graužikų ir kenkėjų.
Mažiau daiktų – daugiau džiaugsmo !