Įdomūs faktai arba „ar žinojote, kad…“

Įdomūs faktai arba „ar žinojote, kad…“

  • Sąvoka „self storage“ yra bent dvigubai senesnė nei didžioji Kinijos siena.

Savarankiško daiktų saugojimo koncepcija atsirado maždaug prieš 6000 metų dabartiniame Siano mieste, Kinijoje. Žmonės brangius jiems daiktus sudėdavo į molinius indus ir laikydavo juos po žeme, o prie įėjimo nuolat budėdavo sargyba.

Manoma, kad žmogus, atidaręs pirmąją saugyklą Kinijoje, buvo vardu Xiang Lau. Jo namai buvo tiek apkrauti įvairiais daiktais, kad neapsikentusi žmona privertė vyrą viską iškraustyti. Beje, įdomu pažymėti, kad savo klientams Xiang Lau nemokamai siūlė jaučius kliento daiktams transportuoti.

 

  • Vakaruose sandėliavimo paslaugos pradėjo plisti XIX a. antroje pusėje Los Andžele bei San Franciske.

Įdomi detalė: per didžiulį 1906 m. žemės drebėjimą San Franciske „Bekins“ sandėlis buvo viena iš nedaugelio konstrukcijų, kurios nesugriuvo, mat buvo pastatytas iš armuoto plieno ir betono.

 

  • 1958 m. Floridoje atidaryti „Lauderdale Storage“ sandėliai.

Jie pažymi savarankiško saugojimo koncepcijos pradžią. Šiuolaikinis savarankiško saugojimo modelis apima nuomininką, kuris išsinuomoja vietą, prie kurios niekas kitas neturi prieigos.

 

  • Jungtinėse Valstijose veikia daugiau nei 50 000 sandėliavimo kompleksų, kurie užima tokį plotą, kad sutalpintume 2 Londono miestus.

Amerikiečiai yra didžiausi daiktų kaupėjai. Beveik 9 procentai visų Amerikos namų ūkių šiuo metu naudojasi  savarankiško saugojimo paslauga.

 

  • Remiantis FEDESSA ataskaita, 10 % visos nuomojamos saugojimo vietos yra Londone.

Panašu, kad Londoną galime vadinti yra ne tik pasaulio, tačiau ir savarankiško sandėliavimo sostine. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje veikia daugiau nei 1450 saugyklų, kurios užima 15 000 teniso kortų plotą!

 

P.S. Labai gaila, tačiau jūsų daiktų transportavimui jaučio šiuo metu pasiūlyti negalime.