KNYGAS KAUPIA MĖGĖJAI

KNYGAS KAUPIA MĖGĖJAI

Knygų saugojimas

Daugelis iš mūsų atostogas leidžiame kartu su knyga. Joms pasibaigus, ženkliai sumažėja sukaupta naujų knygų krūvelė ant miegamojo staliuko ar spintelių. Vieną kitą badome pasiūlyti draugams ar artimiesiems. Kitos, tiesiog nugula į knygų lentyną.

O kaip elgtis jei knygų spintos jau tampa ne interjero puošmena, bet perkrautas knygų sandėlis?

Štai keletas naudingų patarimų parengtų pagal puikaus straipsnio įžvalgas kaip elgtis su mūsų namų bibliotekomis.

 

Atrinkime ką reikėtų palikti savo bibliotekoje ?

Kiekvienas turi knygas atsirinkti pagal save, juk ne veltui tokia biblioteka vadinama asmenine, namų arba šeimos.

Dalį literatūros tokiose bibliotekose sudaro praktinės, kasdien reikalingos knygos apie sodą, daržą, kulinariją, sveikatą ir pan. Kita dalis – grožinė literatūra, kuri žmogui miela.

Kaip dažnai reikia atlikti asmeninės bibliotekos peržiūrą?

Reikia ją atlikti kai tam pribręstama. Ateina laikas, kai matyti, jog reikia kažką daryti, – biblioteka arba išaugo, arba nebeturima laiko, kada skaityti.

Taip jau šiuo laikotarpiu yra – daug žmonių, tikrai mėgusių knygas, nebeturi kada jas skaityti. Internetas, televizija ir radijas teikia greičiau ir lengviau priimamą informaciją nei rimtas skaitymas.

Kur dėti fiziškai ir morališkai pasenusias knygas?

Yra keli būdai:

  • Galima tiesiog užsimerkus išmesti jas į makulatūrą, ypač knygas, kurios neturi didelės istorinės ar meninės vertės (pvz. didžioji dalis sovietiniu laiku leistų knygų)
  • Daugybė bibliotekų turi mainų lentynas. Į jas galima atnešti savo knygas ir jas padėti.
  • Knygomis galima papuošti interjerą.
  • Galima saugoti ir laikyti svarbias ir mielas knygas Sandėliukų centre. Sandėliukų centro dėžėse sukrautos knygos bus apsaugotos nuo drėgmės, temperatūrų svyravimo ir dulkių.

Sunku išsiskirti ne tik su senomis, bet ir naujesnėmis knygomis – profesine literatūra arba dovanotomis knygomis. Ką daryti su jomis?

Su profesine literatūra reikia išsiskirti paliekant tai, kas svarbiausia. O svarbios knygos tos, kuriomis kiekvieną mėnesį pasinaudojama, ištraukiama, jose kažko ieškoma. Tačiau profesinė literatūra sensta.

Kur laikyti knygas ?

Knygoms kenkia trys dalykai:

– tiesioginiai saulės spinduliai, nuo kurių gelsta popierius.

– drėgmė. Jei knygos buvo sudrėkusios ir išdžiūvo, jos gali užsikrėsti pelėsiniais grybais, o tai pavojinga, gali sukelti alergijas.

– šiluma. Jei tik įmanoma, knygas reikia laikyti kuo toliau ne tik nuo saulės spindulių, bet ir nuo šilumos šaltinių, pavyzdžiui, radiatoriaus.

 

Dėžės į namus

 

Sandėliukų centre teikiame paslaugą „Dėžės į namus“, kurią užsisakius galima lengvai ir paprastai išspręsti knygų, žurnalų, užrašų saugojimo problemą.