Lizdo sukimo laikotarpis

Lizdo sukimo laikotarpis

Sveikinimai, Jūsų šeimos laukia pagausėjimas!

Kiekvienai šeimai nauja gyvybė yra didžiulis nerimas, atsakomybė ir džiaugsmas.

Su mažuoju ateina ir milijonas naujų poreikių. Keletas patarimų kaip patogiai pasiruošti erdves.

1. Stalčiai po lovyte.
Vaikiškų lovyčių būna labai įvairių. Tačiau, dažniausiai jos būna su neišnaudota erdve po ja. Važinėjantys stalčiai po lovyte – puiki galimybė susidėti būtiniausius daiktus, kurie visada bus po ranka. Dailių stalčių nusipirksite Ikea, o paprastesnių Jysk ar kitoje buitinių prekių parduotuvėse.

under-the-bed

2. Vystymo staliukas
Stacionariai įrengti vystymo staliukai užima neįtikėtinai daug erdvės.
Ne dėl to kad jie didžiuliai, o dėl to kad jie išsikiša. Juos visada teks apeiti, o pasiekti daiktus po jais bus gana sudėtinga. Jei tik yra galimybė, pasidarykit atlenkiamą nuo sienos staliuką. Papraščiausias variantas – pakeliamų durelių lankstas iš Senukų. O čia – kaip turėtų atrodyti estetiškas.

fold-down-changing-table

3. Atviros lentynos
Atvirose lentynose telpa labai daug daiktų ir jie matomi iš karto. Bet man tokia „atvira netvarka“ akis bado. Dėl tvarkos, smagiau sudėti viską dar ir į tinkančius stalčius ar dėžes. Apatinės lentynos bus pasiekiamos mažyliams, tad mėgstamus žaislus pasiims patys.

open-shelving

4. Išaugtiniai drabužiai
Vaikai labai greitai auga. Tik vakar pirkom šliaužtinukus, o jau reikia pirkti naujus drabužius. Kokybiški vaikiški drabužiai ne grašius kainuoja, o išaugami praktiškai nesudėvėti. Jei tai ne paskutinis vaikas geriau drabužėlių neišmesti, o pasilaikyti ateičiai. Patogu juos laikyti dėžėse ar sandėliukuose.

5. Žaislai
Apie žaislų istorijas jau rašiau.
Milijonas žaislų nedžiugina vaiko. Vaikai paprastai išsirenka porą su kuriais tuo metu žaidžia, o kiti gali pabūti „atostogose“.

6. Be ko tėvai (ir vaikai) gali išgyventi
Vaikštynė.
Prisipažinsiu, neiškenčiau, ir nupirkau savo mažajai vaikštynę. Vaikas buvo gudresnis ir pasinaudojo ja kokias dvi savaites. Teko pardavinėti už pigiai, kad atsikratytume nereikalingo didelio visad-ne-vietoje daikto. Specialistai sako, kad vaikštynė ne padeda o lėtina mokymąsi vaikščioti.

walker

Batukai.
Labai mieli ir brangūs… Iki 9 mėnesių jų vaikams net nereikia. Basa koja vystosi geriau. Kad mažasis stato pėda „plokščiai“ dar nereiškia, kad yra plokščiapadis.

Pliušiniai žaislai.
Iki 7 mėnesių vaikams tokie žaislai net neįdomūs. Nekalbant apie uždusimo galimybę. Palaikykit iki truputį paaugs.

Storos antklodės, pagalvės
Kiekviena mama, o ypač baba, keliasi po kelis kartus per naktį pažiūrėti ar vaikas nenusispardė. Storos antklodės yra per šiltos vaikams. Apskritai, vaikų termodinamika yra neįtikėtina. Tvirtas (kietas) čiužinys, paprasta lengva antklodė ir geri miegojimo drabužiai yra žymiai geriau nei šimtas apklotų.
Mažieji puikiai miega be jokios pagalvės. Storos, didelės pagalvės tik kreiviną stuburą ir didina riziką uždusti.

Elektriniai prietaisai
Pieno mišinukų mikseriai, buteliukų šildytuvai, drėgnų servetėlių šildytuvai – visa tai užima vietą ir dažniausiai visai nereikalingi.
Tiesa, vienas daiktas kurį įsimylėjau tėvystės atostogose- trinto maistelio ruošimo aparatas. Fantastiškai patogu.

 

Ruošiantis vaiko atėjimui baimės akys didelės. Didžiausias patarimas – labiau pasitikėkite savimi, vaiku ir gamta. Mes turime per daug galimybių, kurios kartais susuką galvą. Atsipalaiduokit ir mėgaukitės. Tai nepakartojamas jausmas.