Namų valymo darbai vasario mėnesį

Namų valymo darbai vasario mėnesį

Tikriausiai, daugelis iš mūsų, kai kuriuos namų valymo darbus atliekame kartą ar du kartus per metus. Kad ir kaip gaila, tačiau ir pasižadėję sau juo atlikti dažnai pamirštame.

Galiausiai, šiuos darbus bent jau suplanuojame pavasarį, ruošdamiesi didžiajam namų valymui. Jam atėjus, visa tai pavirsta siaubinga užduotimi, nors, gal iš tiesų taip nėra.

Patarimas tiems, kas nori išvengti namų tvarkymo rutinos kiekvieną mėnesį ir išlaikyti švarius namus ištisus metus.

Kaip jums toks planas – metinį ar sezoninį valymą išdalinti pamėnesiui, darbus skirstant dienomis ar savaitėmis ? Juk, jei tvarkysi tai ir sutvarkysi ?

Jei kas mėnesį susitelksite į vieno kurio kambario ar erdvės sutvarkymą, tai bus naudingiau, lengviau ir su akivaizdžiai matomu rezultatu.

Rekomenduotinas vasario mėn. namų valymo darbų sąrašas :

  1. Patalai

Išskalbkite ar išvalykite visą savo namų patalynę: paklodes, antklodes, pūkines antklodes, lovos užvalkalus, pagalves, pledus, dekoratyvines pagavėles ir kitus skalbinius.

  1. Skalbinių spinta

Peržiūrėkite retai naudojamus drabužius, pašluostes, rankšluoščius ir pan. ir juos išplaukite.

  1. Lovos

Persukite/perverskite lovų čiužinius kitu kampu, kad jie tolygiai dėvėtųsi ir pripildykite oru išgulėtas vietas.

  1. Knygų lentynos

Išvalykite knygų lentynas. Viską nukelkite nuo knygų lentynų ir išvalykite dulkes. Naudojant dulkių siurblio minkštą šepetėlį išsiurbkite kiekvieną knygą, prieš ją vėl grąžindami į knygų lentyną. Po to labai atidžiai apsvarstykite, ką grąžinsite atgal į lentynas. Ar tikrai joms ten verta būti? Galbūt jos laimingesnės būtų naudotų knygų parduotuvėje ar „Sandėliukų centro“ sandėliuke ?

  1. Filtrai ir švarus oras

Pakeiskite visus namuose esančius filtrus (krosnies, židinio, ventiliacijos, vandens ir pan.). Svarbu, kad jūsų namuose būtų grynas oras.

  1. Nepriekaištingos sienos

Patikrinkite, ar sienose ir lubose nėra skylių, dėmių, įbrėžimų, įtrūkimų. Jei reikia, sutvirtinkite, užtinkuokite, uždažykite ar tiesiog, išvalykite dėmes.

  1. Darbai su pagalbininkais

Paprašykite kitų pagalbos ir perneškite ar atstumkite visus didelius baldus ir prietaisus nuo sienų, kad galėtumėte išvalyti už jų ir po jais.

 

Visus daiktus, kurių šiuo metu namuose nenaudojate, siūlome patalpinti erdviuose, šiltuose ir puikia ventiliacija aprūpintuose sandėliukuose.

Ar tai būtų patalai žiemai, ar įsigytas naujas čiužinys, laukiantis naujos lovos, ar mielos daug kartų skaitytos prisiminimų lydimos knygos.

Kai darbai atlikti, belieka mėgautis artėjančiu pavasariu !